PRIMA PAGINĂ » TARI LA BĂTAIE

TARI LA BĂTAIE

3 vizualizări

PugiliȘtii de la CSM Târgoviște au făcut o figură frumoasă la cupa României de cadeți, organizată la Târgu Jiu. Nicu Tamaș a deplasat cinci sportivi în orașul lui Brâncuși, iar trei s-au întors cu medalii. Nițu Emanuel a fost surpriza plăcută a CSM-ului la Târgu Jiu. Emanuel are doar 15 ani și a cucerit prima medalie la nici o lună de când a intrat în sala de antrenament. Nițu s-a clasat pe locul 3 la categoria +76 kilograme.

Nicu Tamaș și-a lăudat sportivii pentru rezultatele obținute la Târgu Jiu. Tamaș consideră că elevii săi au câștigat mult la capitolul atitudine.

Echipa: Ionut Marin/Eduard Gaiseanu