Accident rutier în municipiul Moreni, județul Dâmbovița. Au fost implicate un autoturism și un camion, care au intrat în coliziune pe strada Târgoviștei. Traficul a fost blocat.
Echipajele ISU care au intervenit la fața locului au găsit o persoană încarcerată. Din fericire, victima era conștientă. A fost scoasă dintre fiarele contorsionate ale mașinii și dusă la spital.
Potrivit IPJ Dâmbovița, o șoferiță de 30 de ani, din Iedera, în timp ce conducea un autoturism, din direcția Moreni către Târgoviște, a intrat în coliziune cu un autocamion, condus din sensul opus de un bărbat de 54 de ani, din Ocnița.