Accident deosebit de grav in judetul Neamt, pe DN 15C, care face legatura intre Piatra Neamt si Targu Neamt: doua masini s-au ciocnit violent!
„În timp ce un bărbat de 45 de ani, din judeţul Suceava, conducea un autoturism ar fi intrat în coliziune frontală cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 45 ani, din Suceava, care se deplasa din sens opus. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea celor doi conducători auto şi a altor pasageri, cu vârste între 17 şi 46 de ani“, a transmis inspector Ramona Ciofu, de la Poliţia Neamţ.
Toate cele sase victime au fost transportate de urgenta la spital, unde au avut parte de ingrijiri medicale.