Atmosferă incendiară, voci extraordinare și ropote de aplauze. Pentru al doilea an consecutiv, Zilele Cetății Târgoviște sunt sărbătorite în condiții de pandemie. Autoritățile locale și-au luat toate măsurile pentru a desfășura activitățile în condiții de siguranță, iar târgoviștenii s-au bucurat de momente inedite. Duminică seara s-a încheiat cu un concert susținut de Trooper, Vunk și Feli. Artista a fost cea care a deschis seara.Băieții de la Trooper au încântat publicul de acasă cu melodii cunoscute pe care târgoviștenii le-au fredonat împreună cu ei.VUNK a adus romantismul în cetate. Piesele de dragoste ale trupei au răsunat la poalele Turnului Chindiei.În zona special amenajată accesul s-a făcut cu verificarea certificatului de vaccinare sau pentru cei care au trecut prin boală sau au fost testați. Până pe 8 septembrie, târgoviștenii și turiștii care vor ajunge în oraș se vor putea bucura de expoziții, târguri de carte, târgul meșterilor populari și activități sportive.