El este Ciprian Popa, un ploiestean de 45 de ani, pana miercuri carantinat in centrul de la Busteni. Cand era liber sa plece acasa a luat o decizie care i-a umitit pe toti.Asa incepe povestea barbatului care il transforma inntr-o exceptie de la regula, intr-o perioada in care multi se feresc sa lupte in linia-ntai.Cun un regim pe care l-a cunoscut inca de acum 2 saptamani, Ciprian razbeste si acum printre voluntariat si reguli stricte. Iar lipsurile din sistemul sanitar le resimte si el.Ploiesteanul s-a intors prima data de la revenirea in tara, acasa, unde locuieste cu sora si mama sa. De teama, femeile nu l-au primit sa stea cu ele. Are trei copii, iar cel mai mare are 20 de ani. De curand a devenit bunic, dar pana acum nu a ajuns sa isi cunoasca nepotul. Se va intampla asta probabil, asa cum spune chiar el, cand din centrul de la Busteni va pleca si ultimul carantinat.