Dubla crimă s-a petrecut duminică în curtea bisericii din Mihăești, județul Argeș. Femeia și fiul ei de 15 ani veniseră să aprindă lumânări la un mormânt. Bărbatul i-a urmărit și între femeie și fostul iubit ar fi urmat un conflict verbal. Furios, acesta ar fi vrut să o lovească, dar adolescentul a sărit să-și scape mama. Din conflict, el a fost trântit cu capul de ciment și a murit pe loc. Agresorul a devenit și mai violent. Femeia disperată a fugit să cheme ajutor, dar a fost prinsă din urmă și ucisă. Conștient de ce făcuse, bărbatul a încercat să-și pună capăt zilelor. A fost găsit la timp de polițiști și dus la spital. Nici femeia și nici adolescentul de 15 ani, copilul femeii ucise, dintr-o relație anterioară nu au mai avut nicio șansă. O anchetă urmează să stabilească toate circumstanțele dublei crime. Se pare că cei doi avuseseră o relație tumultoasă. La începutul anului, au participat la o emisiune TV unde bărbatul a acuzat-o pe femeie de infidelitate și chiar ar fi amenințat-o. Amenințări ar fi lansat și asupra adolescentului. În timpul relației lor, vecinii spun că ar fi fost violent în repetate rânduri. Lucru spus și de femeie.