De minute bune, pompierii se lupta sa o salveze pe femeia strivita sub camion. Au chemat in ajutor o macara de mare tonaj care sa ridice camionul plin cu lemne. In cele din urma au reusit sa o scoata si au predat-o medicilor de la ambulnata , care au transportat-o de urgenta la spital. Din nefericire, femeia a decedat la spital. Localnicii spun ca accidentul s-ar fi produs din cauza semaforului provizoriu, montat in acel sector de drum, pentru că drumul s-a surpat. Soferul, un barbat de 32 de ani din Dealu Frumos, este posibil sa fi frant brusc la semafor si sa fi derapat, camionul rasturnandu-se peste femeia care merge ape marginea drumului. : Oamenii spun ca semaforul a fost montat de luni de zile, si ca pana acum nu a venit nimeni sa repare drumul. De atunci, se petrec destul de des accidente de circulatie.Politistii au intocmit in cauza un dosar penal pe numele soferului camionului pentru ucidere din culpa.