PRIMA PAGINĂ » Stiri » DAMBOVITA » ÎNFRÂNGERE ȘI LA SEPSI: CHINDIA COBOARA PE 7

ÎNFRÂNGERE ȘI LA SEPSI: CHINDIA COBOARA PE 7

9 vizualizări

Deplasarea si infrangerea pentru Chindia Targoviste, care din fruntasa in Liga a II-a a ajuns aproape de mijlocul clasamentului. Chindia a pierdut si la Sfantu Gheorghe, 1-2 cu Sepsi. Gazdele au inscris ambele goluri dupa faze fixe.

Vulpoiul Hadnagy a deschis scorul repede, in minutul 14, dupa o centrare de pe dreapta. Sepsi a atacat in valuri la poarta Chindiei, unde Meila a facut minuni. Repriza a doua s-a jucat la fel, cu echipa din Covasna calare pe formatia care sezonul trecut s-a batut pana in ultima etapa la promovarea in Liga I. Si totusi, Chindia putea pleca de la Sfantu Gheorghe cu un punct norocos. Negut a egalat din ricoseu, dupa ce Honciu nimerise bara. Zece minute tabela a ramas la 1-1. Sepsi a inscris pe final, tot dupa o faza fixa. Mitrea a facut 2-1, iar Chindia se duce pe tobogan, pana pe locul 7.

Defensiva a dus greul in ultimele etape ale campionatului, dar fundasii au facut si greseli imense, care au privat Chindia de puncte importante.

Chindia n-a luat niciun punct din ultimele trei deplasari, la Brasov, Oradea si Sfantu Gheorghe. Antrenorul Croitoru spune totusi ca nu se poate vorbi despre un blocaj.