Era o zi obisnuita la o sala de fitness din localitatea Blejoi, la iesire din Ploiesti. Doi clienti pusi pe harta s-au luat la cearta cu un instructor de fitness, pentru ca acestia i-au cerut clientului sau sa isi finalizeze mai repede seriile de exercitii la un aparat pe care voiau sa il foloseasca.Pentru a se putea apara, la un moment dat trainner-ul ar fi scos un pistol air-soft pentru a-i ameninta pe agresorii sai.Pentru ca nu au vrut ca scandalul sa se incheie curand, clientii si-au chemat in ajutor rudele, care au ajuns in numar mare in fata salii de fitness.Din fericire, nu a fost vorba despre persoane care sa fie vatamate grav.Cel mai probabil dosarul penal instrumentat de politisti va viza fapte precum loviri si alte violente, amenintare si distrugere.