Un tânăr din Târgoviște a devenit cascador fără voie și a reușit ca în doar câteva secunde să intre într-un tomberon și să avarieze trei mașini staționate. Incidentul s-a produs într-o parcare din microraionul VI din municipiu. În fața dezastrului, proprietarii mșsinilor avariate s-au luat cu mâinile de păr. Un autoturism era abia adus din Germania.
Tânărul de 25 de ani din Târgoviște este bun de plată după ce noaptea trecută a pierdut controlul volanului, a lovit un tomberon şi a avariat trei maşini staţionate într-o parcare.
Poliţiştii spun că şoferul nu a consumat alcool, însă acesta părea total rupt de realitate și se amuza de fapta sa.
Proprietarii maşinilor avariate s-au luat cu mâinile de păr când au văzut ce s-a întâmplat. Una dintre păgubite spune că abia şi-a cumpărat maşina din Germania.
Bărbatul vinovat a fost condus la sediul Poliţiei pentru a da declaraţii. El va fi nevoit să suporte şi reparaţiile celor trei autoturisme.