Ploieşti, strada Spătari, ora 23.30! Liniştea locatarilor din zona a fost tulburată de un zgomot puternic. Imediat oamenii au ieşit să vadă ce se petrece. Un tânăr de 27 de ani a pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat cu maşina în curtea unui localnic. Politşiţii au stabilit că individul conducea sub influenţa alcoolului.Aparatul etilotest a indicat o valoare a alcoolemiei de peste 1 la mie.In plus, oamenii legii susţin că autoturismul ar fi fost sustras. Tânărul este acum cercetat penal pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere sub influența alcoolului și furt în scop de folosință.