Acasa StiriDAMBOVITA VIAȚĂ DISTRUSĂ DE O ALUNIȚĂ – VIDEO

VIAȚĂ DISTRUSĂ DE O ALUNIȚĂ – VIDEO

Autor: Moise Razvan
0 comentarii 90 vizualizari 2 minute timp estimat

Pentru Bogdan, un tânăr de 27 de ani din Ploieşti, viaţa valorează 125.000 de euro. O simplă aluniţă malignă extirpată şi netratată i-a distrus toate planurile de viitor. Patru injecţii făcute în Turcia îi pot prelungi viaţa, dar familia nu are banii necesari pentru tratament. Disperată, mama lui Bogdan Stan a scos la vânzare locuinţa.
Lacrimile mamei nu mai contenesc de când medicii i-au pus lui Bogdan un diagnostic crunt: cancer. Totul a început în urmă cu trei ani, după ce Bogdan a fost operat la o aluniţă de pe gamba dreaptă.
După operaţie, viaţa lui s-a schimbat. Rezultatul biopsiei a fost melanom malign, iar tânărul spune că medicul nu i-a recomandat niciun tratament. Pentru că nu a făcut chimioterapie, după câteva luni boala a început să-i macine tot corpul. 
Disperati, parintii s-au imprumutat de bani si au mers cu Bogdan la o clinica de oncologie din Turcia pentru tratament care sa ii tina boala pe loc. Singura lui sansa acum la viata sunt doar 4 injectii care costa prea mult pentru posibilitatile lor.
Singura şansă ca Bogdan să se facă bine este un tratament în Turcia, însă preţul este prea mare pentru familia lui: o injecţie costă 33.000 de euro şi toate patru, 125.000 de euro. Toţi cei care vor să-l ajute pe tânăr pot dona bani în contul deschis pe numele Stan Bogdan la ING Bank. RO 36 INGB 0000 9999 04322971

Mihai Eremia
Eugen Bănescu

Articole similare

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. Accepta Mai multe

Politica de cookies