PRIMA PAGINĂ » SPORT » ADIO ȘANSE LA PROMOVARE

ADIO ȘANSE LA PROMOVARE

5 vizualizări

CHINDIA A LUAT DOAR UN PUNCT CU SEPSI, 1-1 PE EUGEN POPESCU

Chindia a scos doar o remiza cu Sepsi, 1-1 pe Eugen Popescu, si s-a indepartat de locurile care duc in Liga I. 3.000 de oameni au asistat la penultimul meci al targovistenilor pe teren propriu in acest sezon. Honciu a deschis scorul in minutul 38 si tot el a ratat, in minutul 4 al prelungirilor, o ocazie imensa.Fanii Chindiei au uitat repede infrangerea de la Afumati. Au venit in numar mare la stadion, la meciul de orgoliu cu Sepsi, locul 2 in clasament inaintea etapei a 33-a. Crinel Stoica a ratat primele ocazii mari ale Chindiei, in doar sase minute. Portarul lui Sepsi, Niczuly, a respins ca la handbal. Honciu a deschis scorul dupa o faza lucrata frumos, in minutul 39, sut in stanga goalkeeper-ului, care nu a mai avut ce face. La reluare, Cherchez a trecut pe langa 2-0. Singur cu portarul, a trimis pe langa. Thiaw Issa a egalat dupa cateva minute, dupa o minge gresita de veteranul Patru. Chindia s-a aruncat in atac si a fortat golul 2. Centralul Marcu a inchis ochii la un penalty clar, in minutul 84, Honciu a ratat incredibil in minutul 4 al prelungirilor si s-a terminat 1-1, o remiza care nu ajuta pe nimeni, iar pe Chindia o scoate definitiv din calculele promovarii.Chindia a castigat un singur punct in ultimele doua etape ale campionatului. Cu Sepsi a jucat bine, dar a avut si ghinion. Juventus Colentina e promovata – si matematic – in Liga I. UTA ocupa locul 2, iar Sepsi incheie podiumul. Chindia a ajuns pe locul 6.