1,K
A trecut mai bine de o saptamana de cand autoritatile din Ploiesti nu reusesc sa prinda ursul care a fost zarit plimbandu-se pe strazile orasului, acestea fiind in alerta pentru orice semn cu privire la locatia acestuia. In acest context, Ministerul Mediului a stabilit cota de vanat pentru ursii din padurile Romaniei! Astfel, 220 de ursi urmeaza sa fie vanati, prioritatea fiind eliminarea celor care ajung in intravilan.