Un scandal cu un motiv halucinant a izbucnit pe strazile municipiul Ploiesti din judetul Prahova: o cearta copilareasca a degenerat dupa interventia parintilor! Acestia din urma insa nu au calmat spiritele, ci au sfarsit prin a se ataca unii pe altii!
Politistii din cadrul Sectiei nr.3 de Politie Ploiesti au fost sesizati, marti noapte, de o femeie si s-au deplasat la fata locului unde au descoperit ca intre doua minore cu varstele de 12, respectiv 14 ani si doi minori cu varstele de 8, respectiv 13 ani a avut loc un conflict la locul de joaca.
„Ulterior, in conflict au intervenit parintii minorilor, care si-au adresat cuvinte jignitoare, lovindu-se reciproc. In urma altercatiei, nicio persoana nu a avut nevoie de ingrijiri medicale”, a precizat Inspectoratul de Politie Judetean Prahova.
Persoanele in cauza au fost conduse la sediul unitatii de politie in vederea audierii.