PRIMA PAGINĂ » SPORT » ALTĂ CHINDIE DUPĂ PAUZĂ

ALTĂ CHINDIE DUPĂ PAUZĂ

de Mditv
12 vizualizări

Chindia a avut probleme de 1 mai în comuna lui… Adrian Copilu’ Minune. La Ștefănești, lângă București, Chindia s-a impus cu 4-2 după ce a fost condusă cu 2-1 după primele 45 de minute. “Am avut o discuție în vestiar, la pauză”, au explicat târgoviștenii revenirea fulminantă din repriza a doua. Casele de pariuri au oferit cota 21 pentru 1 pauză, 2 final la Ștefănești.

Chindia a deschis scorul prin Popa, în minutul 15. Gazdele au revenit imediat și au egalat după două minute prin Mihai. A urmat un forcing devastator al gazdelor, care au trecut în avantaj în minutul 29, după o sarabandă de ratări la poarta lui Gârlea. Tot Mihai a înscris, cu largul concurs al portarului de la Târgoviște, iar la pauză a fost 2-1 pentru ilfoveni. Imediat după reluare, Chindia a marcat de două ori în trei minute, prin Popa și Cherchez și a întors rezultatul. Dumitrache a văzut roșu în minutul 66, iar Voinea a închis tabela în minutul 79. Trei puncte mari pentru Chindia, care rămâne liderul seriei, cu patru lungimi peste CS Afumați.

În aceeași rundă, a 22-a, CS Afumați s-a impus la Chiajna cu 2-0 în fața satelitului Concordiei. Iată rezultatele complete și clasamentul la zi: