PRIMA PAGINĂ » SPORT » Astra si Steaua in play-off-ul Europa League

Astra si Steaua in play-off-ul Europa League

de Mditv
2 vizualizări

Astra Giurgiu a reusit o victorie mare impotriva lui West Ham si s-a alaturat Stelei in playoff- ul pentru grupele Europ League. Ambele echipe romanesti vor avea misiuni dificile in tentativa de a ajunge in faza grupelor.

Astra Giurgiu a reusit, nu fara emotii, sa ajunga in play-off-ul celei de-a doua competitii europene intercluburi, ca valoare. Pe teren propriu, giugiuvenii s-au vazut condusi de englezii de la West Ham, inca din debutul partidei, dupa ce Lanzani a deschis scorul, in minutul 3. Giurgiuvenii si-au revenit doar o jumatate de ora mai tarziu si ,gratie lui Budescu, au intors soarta calificarii in patru minute. Atacantul Astrei a reusit sa marcheze in minutele 32 si 36, stabilind scorul pauzei si totodata cel final. Astra merge mai departe dupa ce cumulat, in cele doua manse, s-a impus cu 4-3. Din pacate giurgiuvenii nu prea au avut noroc la tragerea la sorti.