PRIMA PAGINĂ » SPORT » AU SPART GHAȚA

AU SPART GHAȚA

3 vizualizări

CHINDIA A REUȘIT PRIMA VICTORIE ÎN LIGA A II-A, 2-0 CU POLI TIMIȘOARA

Chindia a obtinut prima victorie in noul sezon al Ligii a II-a, 2-0 cu Poli Timisoara pe Eugen Popescu. Chindia a jucat bine cu echipa din Banat, dar lumea nu s-a inghesuit la stadion. Sub 1.000 de oameni au asistat la meciul in care Martac a inscris un gol de generic.Fundasii au ajutat-o pe Chindia sa castige primul meci din actualul campionat al Ligii a II-a. Martac a deschis scorul cu o super-executie, in minutul 14. Pana la pauza, Chindia a trecut de cateva ori pe langa 2-0. In mitanul secund, gazdele au facut pasul inapoi, dar au rezolvat meciul in minutul 81. Tot un aparator, Ciobotariu, de data asta, l-a invins pe Gakos. 2-0 pentru targovisteni, care joaca miercuri seara la Iasi, cu Stiinta Miroslava.Oamenii nu s-au inghesuit la meci, cum n-o facusera nici la debutul Chindiei in Liga a II-a, cu UTA. Dupa doua victorii in primele doua runde, Timisoara a capotat langa Turnul Chindiei. Poli a evoluat palid, dupa un drum de 15 ore cu autocarul.