PRIMA PAGINĂ » SPORT » BRADUL S-A ȚINUT TARE

BRADUL S-A ȚINUT TARE

de Mditv
17 vizualizări

Toata suflarea din Moroeni, Dambovita, s-a strans la amicalul anului pentru echipa din localitate. Bradul, care are emotii pentru a ramane in Liga a IV-a, s-a tinut bine in meciul cu mult mai titrata Rapid Bucuresti. Bradul a pierdut cu 2-4, iar oamenii din comuna o asteapta acum pe Chindia, tot pentru un amical de lux.

La pauza a fost 2-2, in conditiile in care la Rapid au evoluat foarte multi juniori. In repriza a doua, Dan Alexa a trimis in teren artileria grea, iar Rapidul a castigat, chiar fara problem. Tira a ratat un penalty in final.

Oficialii Bradului spun ca jucatorii au evoluat cu ambitie si determinare, in confruntarea cu un adversar de calibru.

Localnicii s-au strans ciorchine la marele amical. La Moroieni au venit microbisti si din comunele invecinate.

Seara s-a incheiat cu o petrecere campeneasca la care au participat antrenorii, jucatorii si oficialii Rapidului, alaturi de gazdele de la Moroeni. Delegatia giulestenilor a innoptat la o pensiune din zona.