PRIMA PAGINĂ » SPORT » CAMPIOANA, REMIZĂ ȘI SPERANȚE

CAMPIOANA, REMIZĂ ȘI SPERANȚE

10 vizualizări

Campioana Romaniei, Astra, a remizat cu Genk in prima mansa a 16-imilor Europa League, 2-2 la Giurgiu. Astra a fost condusa cu 1-0 si 2-1, a revenit de fiecare data si pastreaza sanse reale la calificare.Castagne a deschis scorul in minutul 25 pentru oaspeti. Budescu a semnat executia zilei la Giurgiu, in finalul primei reprize, angajat perfect de Texeira. Trossard a facut 2-1 pentru belgieni in minutul 83,d ar avantajul lui Genk n-a durat decat sase minute. Seto a egalat cu o lovitura de cap pentru o remiza care tine Astra in calculele calificarii.Marius Sumudica s-a plans de lipsa unui teren de antrenament cu gazon bun. Returul dintre Genk si Astra se va juca joia viitoare, pe terenul belgienilor.