PRIMA PAGINĂ » SPORT » CE UMILINȚĂ!

CE UMILINȚĂ!

7 vizualizări

Chindia a suferit duminica cea mai dura infrangere acasa din ultimii sase ani. Targovistea a pierdut la scor de neprezentare cu UTA, 0-3, iar fanii din tribune au cerut demisia antrenorului Nicu Croitoru. “Imi cer scuze in numele jucatorilor”, a transmis Croitoru dupa umilinta cu UTA. Chindia e pe 7 in serie la finalul turului.

Chindia a avut șansele ei să înceapă meciul bine, dar Cherchez și Vătavu n-au nimerit ținta. UTA a lovit la prima ocazie: Curtuiuș a deschis scorul, dintr-un buchet de fundași ai Chindiei. Tot arădenii au marcat pe final de repriză. Andor a facut 2-0 in minutul 43. Primul mitan s-a terminat cu mulți nervi și cu Strătilă iertat de eliminare de centralul Robert Avram. Imediat după pauză, Vătavu a făcut penalty, iar puștiul cu care UTA vrea să își asigure bugetul pentru următorul sezon, Adrian Petre, a rezolvat meciul. Chindia n-a fost capabila nici macar sa inscrie golul de onoare si a suferit cea mai dura infrangere din ultimii ani.

In sezonul trecut, tot pe teren propriu, Chindia dadea de pamant cu UTA, 3-0 si avea sa lupte pana in ultima etapa cu trupa aradeana pentru locul de baraj. Lucrurile s-au schimbat radical acum.