PRIMA PAGINĂ » SPORT » CHINDIA A RĂPUS LIDERUL

CHINDIA A RĂPUS LIDERUL

de Mditv
3 vizualizări

Chindia a reusit a doua victorie consecutiva in Liga a II-a si a urcat pe locul al 4 –lea al clasamentului. Chindia a batut Olimpia Satu Mare cu 2-0 si i-a facut fericiti pe suporteri, chiar de Zilele Orasului Targoviste. Popa si Cherchez au inscris golurile ros-albastrilor.

Chindia a rezolvat ecuația meciului în prima repriză. Olimpia a venit la Târgoviște din postura de lider, dar a plecat fără gol marcat și fără punct din cea mai lungă deplasare a campionatului. Popa a deschis scorul la jumătatea primei reprize, după pasa perfectă a lui Cristi Cherchez.

Cherchez a dublat avantajul gazdelor chiar în finalul reprizei întâi, după o acțiune personală de toată frumusețea. Vârful dorit iarna trecută de Dinamo a fost MVP-ul meciului de pe Eugen Popescu.

Chindia a obținut două victorii la rând în ultimele două etape, 3-2 la Mioveni și 2-0 cu Olimpia. Și la Mioveni, și acasă cu echipa din Satu Mare, Târgoviștea a arătat bine. Eșecul cu Clujul, din prima etapă, e considerat doar un accident.

Ambele vârfuri ale Chindiei, Cherchez și Popa, și-au făcut treaba în meciul cu Olimpia. Cei doi au marcat și la Mioveni, în victoria din runda trecută.