PRIMA PAGINĂ » SPORT » CHINDIA, VICTORIOASĂ CU FC ARGEȘ

CHINDIA, VICTORIOASĂ CU FC ARGEȘ

31 vizualizări

Chindia a castigat lejer amicalul cu FC Arges, cu care va fi colega in Liga a II-a. Ambii atacanti transferati de curand de Chindia, Batfoi si Neicutescu, au marcat pe Eugen Popescu in victoria targovistenilor cu 3-1.

La jumatatea primei reprize, Chindia avea 2-0 pe tabela de marcaj, dupa reusitele lui Batfoi si Neicutescu. Dupa pauza, Vatavu a facut 3-0, iar reusita de onoare a oaspetilor i-a apartinut lui Visa. Chindia a ratat si alte sanse importante, intr-o partida in care s-a miscat bine, e-adevarat, si in fata unui adversar aflat inca in cautari. Echipa lui Nicu Croitoru a înregistrat până acum în amicale două victorii (3-1 cu FC Argeș și 2-1 cu Metaloglobus București), două rezultate de egalitate (3-3 cu Steaua București și 0-0 cu CS Balotești) și o înfrângere, 0-2 cu Juventus București. Prima etapa a noului campionat e programata in week-endul 5-6 august, tragerea la sorti a tintarului urmand sa aiba loc martea viitoare. Pana la startul noii stagiuni, Chindia ar putea disputa, tot pe teren propriu, un amical de prezentare a lotului.