PRIMA PAGINĂ » SPORT » CS MIOVENI A RĂPUS-O PE SEPSI

CS MIOVENI A RĂPUS-O PE SEPSI

2 vizualizări

CS Mioveni a terminat turul campionatului Ligii a II-a pe locul 6, cu o victorie frumoasa in fata lui Sepsi Sfantu Gheorghe, 2-0 pe Orasenesc. Edi Stoica si Ayza au marcat golurile gazdelor, care o asteapta pe Steaua in Cupa Romaniei, peste doua saptamani. Pana la meciul cu Steaua, argesenii vor primi insa vizita liderului din B, Juventus Colentina.

Stoica a deschis scorul in minutul 24, iar Ayza a rezolvat meciul in minutul 60. CS Mioveni a bifat doua victorii in patru zile in fata unor formatii incomode ale seriei, 2-1 cu CS Afumati si 2-0 cu Sepsi, si a incheiat turul pe locul 6.

CS Mioveni va juca vineri, de la ora 18.00, cu liderul Juventus, in prima etapa a returului, dar cel mai asteptat meci in Arges e cel cu Steaua, din optimile Cupei Romaniei.