CS Mioveni a terminat sezonul pe locul 2 în Liga a II-a, după un play-off în care nu a pierdut NICIUN MECI. Echipa lui Claudiu Niculescu a încheiat campionatul en-fanfare, cu o victorie acasă contra Reșiței, 3-1. Târgovișteanul George Honciu a fost omului meciului la Mioveni: a scos un penalty și a dat pasa decisivă la primul gol.
Ayza a deschis astfel scorul în minutul 5, reluând în plasă din interiorul careului o minge centrată de Honciu. Cinci minute mai tîrziu, CS Mioveni a majorat diferenţa pe tabela de marcaj, Năstăsie transformînd penaltiul obţinut de Honciu. La pauză a fost 2-0, iar meciul s-a animat din noi pe final. După o sarabandă de ocazii ale gazdelor, Popescu a făcut 2-1, dar speranțele reșițenilor n-au ținut decât o jumătate de minut. Nilă a blocat degajarea portarului în 16 metri și a închis tabela: 3-1 pentru Mioveni care a defilat în play-off. Din B2 a promovat însă Poli Timișoara, care a strâns 66 de puncta, cu 12 mai mult decât Mioveniul lui Niculescu.
Reșița a terminat pe podum campionatul, dar la Metalul e supărare mare. Probleme financiare grave, lipsa de interes a acționarilor și conjunctura din finalul sezonului au provocat tensiuni serioase.