PRIMA PAGINĂ » SPORT » DE DOI BANI SPERANȚE

DE DOI BANI SPERANȚE

3 vizualizări

Chindia a facut 0-0 acasa cu CS Mioveni in etapa a patra a play-off-ului Ligii secunde si a ajuns la al treilea meci consecutiv fara victorie. Promovarea in Liga I pare un vis tot mai indepartat la Targoviste. “Am ratat prea mult, acum e si vorba de ghinion”, a fost concluzia antrenorului Chindiei, Nicu Croitoru. Runda viitoare, Chindia merge la Medias, pentru confruntarea cu liderul Gaz Metan.

Chindia s-a jucat cu ocaziile sambata la pranz. Cherchez, Popa si Honciu au fost campionii ratarilor cu Mioveniul. In meciurile din sezonul regulat, Chindia castigase cu 3-2 in deplasare si 3-1 pe teren propriu. Sambata, echipa din Targoviste a luat un singur punct, dupa un meci pe care l-a dominat de la un capat la altul. Vatavu a nimerit transversala cu un sut de la 30 de metri. In aceeasi faza, Cherchez a semnat ratarea zilei pe Eugen Popescu (17.03 bara vatavu). Tot Cherchez a mai ratat o data, in minutul 75, din pozitie buna. Cu cinci minute inainte de final, oaspetii puteau da lovitura, dar Nenita a intervenit decisiv (39.41 ocazie mioveni). S-a terminat 0-0, a doua remiza in patru zile pentru Chindia, pentru care promovarea e tot mai departe.

UTA si Gaz Metan Medias au facut si ele egal, 1-1, asa ca Gaz Metan ramane liderul seriei, cu 31 de puncte. UTA e pe 2, cu 28 de puncte, iar Chindia inchide podiumul, cu 25. In Sambata Pastelui se joaca Gaz Metan – Chindia, de la ora 14.30.

Reporter: IONUȚ MARIN

Imagine: FC CHINDIA TÂRGOVIȘTE