PRIMA PAGINĂ » SPORT » DINAMO, VICTORIE CHINUITĂ LA GIURGIU

DINAMO, VICTORIE CHINUITĂ LA GIURGIU

de Andrei Oprescu
0 vizualizări

Dinamo a obținut un succes chinuit cu FC Voluntari intr-un meci jucat la Giurgiu, scor 2-1. După o primă repriză lamentabilă, în care s-au tras doar 3 șuturi la poartă și niciunul pe poartă, jocul s-a deschis în a doua parte a jocului. Dinamo este pe locul 6 in Liga I, cu 26 de puncte.

Dinamo a deschis scorul din penalty, prin francezul Eddy Harlem Gnohere in minutul 64 după un fault comis de Costin Lazăr asupra lui Dan Nistor. Ilfovenii au egalat prin Adrian Bălan in minutul 77, fostul jucător de la Dinamo II marcând după o minge respinsă de portarul Laurențiu Brănescu.Golul victoriei echipei antrenate de Ioan Andone a fost reușit de Dorin Rotariu in minutul 87, cu capul, din cornerul executat de Sergiu Hanca,o realizare spectaculoasa a internationalului dinamovist.

FC Voluntari a jucat meciurile de acasa pe patru stadioane in acest sezon. In afara bazei proprii, oamenii lui Florin Marin au ajuns la Ploiesti, pe Dinamo si la Giurgiu.

Dinamo, care venea după un eșec acasă cu CFR Cluj (0-2), a obținut a doua sa victorie consecutivă în deplasare.FC Voluntari câștigase în precedentele două etape și are o singură victorie în ultimele cinci meciuri de acasă.In tur, Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1.