PRIMA PAGINĂ » SPORT » DUȘ RECE PENTRU SCM

DUȘ RECE PENTRU SCM

de admin3
3 vizualizări

SCM Pitesti a pierdut acasa cu Afumati, in etapa a treia a Ligii a III-a la fotbal. A fost 2-1 pentru ilfoveni in Trivale. Un dambovitean, Ionut Petculescu, a inscris golul decisiv, in prelungiri.

David a deschis scorul din penalty, în minutul 7. Bucuria gazdelor și avantajul de pe tabelă au durat doar cinci minute. Voican a egalat imediat pentru Afumați. Piteștiul a dominat ostilitățile, dar fără realizări importante. Oaspeții au dat lovitura în prelungiri pe stadionul Nicolae Dobrin. Petculescu a punctat pentru 2-1 și pentru trei puncte mari în contul lui CS Afumați. La conferința de presă, în euforia victoriei, oficialii oaspeților au confundat SCM-ul cu FC Argeș.

Cursa pentru promovarea în Liga a II-a se anunță foarte interesantă în seria din care fac parte echipe din sud Muntenia.

Piteștiul a rămas cu patru puncte după trei etape în Liga a III-a. După eșecul cu Afumați, niciun oficial al echipei nu a venit la conferința de presă. Nici Rică Neaga, nici secundul Bărbărie.