PRIMA PAGINĂ » SPORT » FLACĂRA MORENI S-A CALIFICAT ÎN TURUL V AL CUPEI ROMÂNIEI, DUPĂ 3-1 CU PITEȘTI

FLACĂRA MORENI S-A CALIFICAT ÎN TURUL V AL CUPEI ROMÂNIEI, DUPĂ 3-1 CU PITEȘTI

de Mditv
19 vizualizări

Flacara Moreni a mai facut o victima in Cupa Romaniei. Echipa lui Gabriel Paraschiv a invins SCM Pitesti cu 3-1 si s-a calificat in turul V al competitiei. Sustinuti de aproape 2.000 de oameni, morenarii au facut spectacol marti seara si au ajuns la un pas de 16-imile de finala ale Cupei.

Flacăra n-a avut deloc emoții cu SCM-ul lui Rică Neaga. Vladu, de la oaspeți, a luat roșu în minutul 34 și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică. La pauză a fost 1-0, după reușita lui Negrea, din minutul 40. La reluare, Flacăra și-a pus la colț adversarul. Același Negrea, omul zilei la Moreni, a făcut 2-0 după un contraatac-școală.

Tot Negrea a rezolvat ecuația calificării, în minutul 69, după o acțiune personală. Tribunele au luat foc la 3-0 pentru morenari.
David a înscris golul de onoare al Piteștiului pe final. Flacăra se califică în turul V al competiției după un parcurs de senzație. Divizionara D din Dâmbovița a câștigat faza județeană și a eliminat apoi patru echipe din Liga a III-a, FCM Târgoviște, Domnești, Chiajna II și SCM Pitești.