FRANCEZII NU RĂMÂN

de Andrei Oprescu
4 vizualizări

Petrolul 52 va incepe returul Ligii a IV-a din Prahova fara vreunul dintre francezii veniti in probe in aceasta iarna. Khali si Hillion au fost trimisi acasa de antrenorul Tavi Grigore.

Petrolul a invins Dacia Unirea Braila in al doilea amical al anului, 2-1 pe terenul situat in Parcul Municipal Vest. Unul dintre francezi, Khali, a marcat pentru ploiesteni in minutul 55. Neagu a egalat cu cinci minute inainte de final, dar Jipa a adus victoria gazdelor. Dupa joc, antrenorul lupilor galbeni a anuntat ca cei doi francezi sositi in probe, Khali si Hillion, nu vor fi retinuti in lot. Un alt nume care nu intra in vederile tehnicianului e Carlos Alberto, un jucator nascut la… Satu Mare. Pana la reluarea campionatului judetean, Petrolul va mai sustine doua jocuri de pregatire, cu Unirea Slobozia si Flacara Moreni. Ploiestenii ar fi trebuit sa joace si cu Unirea Bascov, dar amicalul a picat dupa ce argesenii au solicitat ca meciul sa fie programat pe stadionul Ilie Oana.