PRIMA PAGINĂ » SPORT » ÎI BAT ȘI-A TREIA OARĂ: CHINDIA TÂRGOVIȘTE – CS MIOVENI, SÂMBĂTĂ ORA 11.00

ÎI BAT ȘI-A TREIA OARĂ: CHINDIA TÂRGOVIȘTE – CS MIOVENI, SÂMBĂTĂ ORA 11.00

de Mditv
7 vizualizări

Chindia Targoviste trebuie sa castige meciul de sambata, cu CS Mioveni, pentru a ramane in cartile promovarii in Liga I. In acest sezon, Chindia a castigat ambele meciuri din sezonul regular cu Mioveniul, 3-2 in deplasare si 3-1 pe teren propriu. Chindia – Mioveni e sambata, de la ora 11.00, la Targoviste, in runda a patra a play-off-ului Ligii a II-a. Intrarea spectatorilor este libera.

Chindia vine dupa doua meciuri in care a castigat un singur punct. Echipa din Targoviste a pierdut frustrant la Brasov, 2-3, dupa ce a condus cu 1-0 si 2-1, si a scos doar o remiza din meciul cu UTA, de miercuri, dupa ce aradenii au egalat in minutul 88. Pentru a ramane cu sanse reale in batalia pentru Liga I, Chindia trebuie sa castige meciul de sambata.

In lotul Chindiei nu exista accidentati sau suspendati, cu exceptia lui Bogdan Matei, care are un deget rupt si va rata tot finalul de sezon. Targovistenii au comentat si gestul celor de la UTA, care au dat muzica la maxim dupa punctul smuls pe terenul Chindiei.

Chindia – Mioveni e sambata, de la ora 11.00, pe Eugen Popescu. Intrarea spectatorilor este libera, iar vremea se anunta buna pentru fotbal, cu 18 grade la ora meciului si cer variabil. In prima repriza a meciului cu UTA, peste Targoviste s-a abatut o ploaie torentiala, cu grindina.