PRIMA PAGINĂ » SPORT » LUPII AU SPART GHEAȚA | PETROLUL – FC BOTOȘANI 2-1

LUPII AU SPART GHEAȚA | PETROLUL – FC BOTOȘANI 2-1

de Mditv
20 vizualizări

Petrolul Ploiesti a obtinut prima victorie in campionatul Ligii I. Lupii lui Tibor Selymes au batut Botosaniul cu 2-1, dupa o repriza secunda in care s-au marcat trei goluri. Tehnicianul ploiestenilor a fost primit cu aplauze la conferinta de presa de pe Ilie Oana. Selymes a explicat secretul victoriei, prima in sapte etape: si-a dus jucatorii la… biserica.

Rusu și Varga au marcat, în zece minute, golurile Petrolului, care avea 2-0 dupã 64 de minute de joc. Dimitrov a înscris pentru botoșãneni în minutul 80, iar finalul a fost teribil pe Ilie Oanã. Petrolul a izbutit primul succes din acest sezon iar acum așteaptã o victorie și la TAS, pentru a recupera cele șase puncte penalizare dictate de Federație.

Moldovenii au pierdut la Ploiești dupã o evoluție consideratã modestã de antrenorul Leo Grozavu.