PRIMA PAGINĂ » SPORT » MECI MARE LA MORENI

MECI MARE LA MORENI

de admin3
3 vizualizări

Un oras intreg din Dambovita va trai miercuri doar pentru un meci de fotbal. Flacara Moreni joaca acasă cu CS Mioveni in turul V al Cupei Romaniei, iar o victorie ar fi sinonima cu o pagina de istorie pentru echipa lui Gabi Paraschiv. Miza e calificarea in 16-imile de finala ale Cupei, faza in care intra in cursa si granzii din prima liga.

Antrenorul și managerul marii surprize din actuala ediție a Cupei, Flacãra Moreni, a fost prezent în ediția de luni a emisiunii ARENA MDI, moderatã de aproape patru ani de Ionuț Marin. Flacãra a început iarna trecutã campania din Cupã, iar acum a ajuns la un pas de 16-imile competiției.

Echipa lui Parã a câștigat faza pe județ și a eliminat, apoi, patru divizionare C, FCM Târgoviște, CS Domnești, Chiajna II și SCM Pitești. Miercuri dupã-amiazã e meciul cu Mioveni, care poate însemna o paginã de istorie pentru fotbalul din Moreni.
3.000 de oameni sunt așteptați la stadion miercuri dupã-amiazã. Cu Piteștiul au venit 1.800, iar atmosfera a fost electrizantã.