PRIMA PAGINĂ » SPORT » PAS SPRE PLAY-OFF

PAS SPRE PLAY-OFF

de Andrei Oprescu
4 vizualizări

Astra a facut un pas important in lupta pentru prezenta in play-off. Campioana a invins Viitorul lui Hagi cu 1-0. Texeira a dat golul de trei puncta care o duce pe Astra pe locul 6.

Astra a aratat bine cu Viitorul, la trei zile dupa remiza europeana cu Genk. Gazdele au trecut in cateva randuri pe langa deschiderea scorului in prima repriza. In minutul 58, Texeira a marcat din pasa sarbatoritului zilei, Budescu.

Liderul a pierdut la Giurgiu pe un gazon perfect. Hagi a recunoscut ca ai lui au jucat slab si a anuntat masuri pentru perioada imediat urmatoare.