PRIMA PAGINĂ » SPORT » RECITAL ÎN OLTENIA – VIDEO

RECITAL ÎN OLTENIA – VIDEO

de admin
3 vizualizări

Chindia Târgoviște a făcut spectacol la Slatina, în Cupa României! Echipa din Dâmbovița s-a calificat en fanfare în turul V al competiției, ultimul dinaintea 16-imilor de finală, după ce a zdrobit cu 7-1 divizionara D AS Milcov. Chindia n-a mai avut emoțiile de la Titu sau Valea Ursului, din tururile anterioare ale Cupei. După o jumătate de oră, conducea deja la Slatina cu 3-0. Popa – reluare sub bară și, apoi, șut la colțul lung, bară gol, a semnat primele reușite ale oaspeților. Anton a făcut 3-0 cu un șut superb, din afara careului. Gazdele au înscris golul de onoare după o gafă a defensivei dâmbovițene. Imediat după pauză, tot Popa a rezolvat definitiv calculele calificării: 4-1 în minutul 47. Cherchez a punctat și el, cu un șut la colțul lung, la capătul unei acțiuni personale. Până la final, golgheterul adus de la Șotânga, Dani Popa, și decarul Cosmin Anton l-au învins din nou pe Bărboianu, cel mai bun om al Milcovului marți seară! Chindia merge mai departe și își va afla la începutul săptămânii viitoare adversarul din turul V. Iată rezultatele complete din această fază a competiției:

FC ARIEŞUL 1907 TURDA (CJ) – FC Hunedoara (HD) 2-0

CSC Sânmartin (BH) – FC BIHOR ORADEA (BH) 1-2 (d.p)

ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) – ŞOIMII PÂNCOTA (AR) 1-3 (d.p)

Minerul Motru (GJ) – FC CARANSEBEŞ (CS) 0-2

AS Milcov (OT) – CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) 1-7

Inter Cristian (BV) – Unirea Tărlungeni (BV)

Dunărea Călăraşi (CL) – VIITORUL AXINTELE (IL) 4-5 (d. pen)

Dinamo II (B) – FC ŞTEFĂNEŞTI (IF) 0-1

CS Inter Clinceni (IF) – FC VOLUNTARI (IF) 1-3