PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ BUNĂ PENTRU STEAUA: ASTRA GIURGIU – PANDURII 0-0

REMIZĂ BUNĂ PENTRU STEAUA: ASTRA GIURGIU – PANDURII 0-0

de Mditv
7 vizualizări

Astra Giurgiu a terminat la egalitate cu Pandurii Târgu Jiu, 0-0 pe teren propriu, în ultima partidă din etapa a cincea a play-off-ului Ligii I. Liderul a jucat mai mult de o repriză în inferioritate numerică, după eliminarea lui Filipe Teixeira,din minutul 43. Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, asa cum anuntase Sumudica de saptamana trecuta.

Marius Șumudică e mulțumit după 0-0 cu Pandurii mai ales pentru că echipa sa a jucat mai bine de o repriză în 10 oameni după ce Teixeira a fost eliminat. Remiza de la Giurgiu o avantajeaza pe Steaua, care se apropie la un punct de primul loc la mijlocul play-off-ului.

Pandurii e neînvinsă în ultimele cinci deplasări,trei victorii, două egaluri,iar Astra n-a mai pierdut acasă de la meciul cu Pandurii din sezonul regulat,1-2, adică de zece etape. Celălalt meci din sezonul regulat s-a terminat la egalitate, 1-1.