PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ ÎN TRIVALE

REMIZĂ ÎN TRIVALE

de Mditv
5 vizualizări

SCM Pitesti a remizat in ultimul joc amical dinaintea inceperii campionatului. Echipa lui Rica Neaga a facut 1-1 pe teren propriu cu divizonara B Unirea Tarlungeni.

Pana la meciul cu Turnu Magurele, de vineri, din prima etapã a noului sezon al Ligii a III-a, Piteștiul joacã în Cupa României, la Moreni, marți dupã-amiazã. Cu Tãrlungeni, alb-violeșii au condus jumãtate de orã. Cârstea a deschis scorul în minutul 50, dar brașovenii au egalat cu zece minute înainte de final, prin Coman. Ricã Neaga a rulat tot lotul de jucãtori, începând partida cu o garniturã apropiatã de primul unsprezece cu care va evolua în campionat. Tehnicianul SCM-ului s-a declarat mulțumit de joc.

„A fost un test util pentru noi. Sunt sigur cã la ora meciului de la Turnu Mãgurele ne vom prezenta ca o echipã puternicã care se va lupta pentru promovare. Sunt mulþumiþi de toți jucãtorii pe care îi am”, a declarat Neaga dupa meci.

Fostul stelist are promis sprijin consistent din partea autoritãților, iar obiectivul SCM-ului în acest sezon este promovarea în Liga a II-a.