PRIMA PAGINĂ » SPORT » RESTART BUN

RESTART BUN

3 vizualizări

Chindia a inceput cu dreptul seria meciurilor oficiale din 2017. Sustinuta de 2.000 de oameni, divizionara B din Targoviste a invins FC Clinceni cu 3-1, pe Eugen Popescu.

Honciu a deschis scorul in minutul 16, dupa un corner de pe partea dreapta executat perfect de capitanul Patru. La pauza avea sa fie 2-0 pentru amfitrioni, dupa reusita lui Negut, sut la firul ierbii dupa o pasa a aceluiasi Patru. Ilfovenii au marcat repede si cu mult noroc la reluare, prin Chiacu. Suspansul n-a tinut decat 10 minute. Negut a scos un penalty in minutul 61, iar Honciu a transformat simplu si a securizat punctele in contul Chindiei.

Meciul de sambata, de pe Eugen Popescu, a fost primul oficial sustinut de Chindia dupa o pauza de aproape trei luni. Dambovitenii au aratat determinare si pofta de joc si si-au multumit pe deplin suporterii si antrenorii.