PRIMA PAGINĂ » SPORT » ROMÂNIA – DANEMARCA SE JOACĂ LA CLUJ

ROMÂNIA – DANEMARCA SE JOACĂ LA CLUJ

4 vizualizări

Veste buna pentru fanii nationalei: meciul Romania – Danemarca se va juca la Cluj, cu tribunele pline. FIFA a iertat pentru moment Federatia Romana de Fotbal.

Partida echipei naționale de fotbal a României din 11 noiembrie, disputată la București și câștigată cu 3-0 de Polonia, a fost marcată de mai multe incidente provocate de suporterii români care au aruncat mai multe fumigene, artificii și petarde în teren. Din acest motiv partida a fost întreruptă un minut în prima repriză, iar ulterior atacantul polonez Robert Lewandowski a căzut pe teren după explozia unei petarde în apropierea lui.

Reporter: IONUȚ MARIN