SET ÎN PLOAIE

de Mditv
3 vizualizări

CHINDIA – ȘOIMII PÂNCOTA 6-0 (2-0)

Chindia a facut spectacol cu codasa Pancota, 6-0 pe Eugen Popescu. Aradenii au ajuns cu masinile personale la meci si au ramas datori la hotelul din Moreni unde au dormit cateva ore.

Chindia a inceput cu gol meciul cu Pancota. Vatavu a reluat in plasa o centrare de pe stanga, in minutul 4. Pana la pauza s-a facut 2-0, dupa reusita lui Negut. La reluare, Cherchez a majorat avantajul gazdelor. Honciu, din nou Negut si Pencea au stabilit scorul final, unul de tenis, in favoarea echipei targovistene. Cherchez a inscris golul zilei pe Eugen Popescu, dar tusierul a ridicat ofsaid la foarfeca varfului Chindiei. Victoria cu Pancota ii da moral Chindiei pentru deplasarea de la Oradea.