PRIMA PAGINĂ » SPORT » SET LA ZERO

SET LA ZERO

5 vizualizări

CHINDIA TÂRGOVIȘTE – FORESTA SUCEAVA 6-0 (2-0)

Chindia n-a avut mila de copiii de la Suceava. Echipa din Targoviste s-a impus cu 6-0 pe Eugen Popescu, intr-un meci in care a avut trei penalty-uri.In minutul 26, era deja 2-0 pentru gazde, dupa doua penalty-uri comise de portarul… Balba si transformate de Cherchez si Honciu. Oaspetii au ramas in zece la faza celei de-a doua lovituri de pedeapsa. Dupa pauza, Chindia a mai punctat de patru ori. Cherchez a reusit hattrick-ul, iar tabela a fost completata de Liviu Mihai si Negut.Foresta s-a prezentat la Targoviste cu sase jucatori sub 18 ani in primul unsprezece. Situatia moldovenilor s-ar putea imbunatati zilele viitoare.Chindia a urcat pe podium dupa victoria cu Foresta, a treia la rand pentru Honciu si compania.