PRIMA PAGINĂ » SPORT » ȘI-A REVENIT MIOVENIUL

ȘI-A REVENIT MIOVENIUL

de Mditv
3 vizualizări

CS Mioveni a castigat primele puncte din play-off, 2-1 pe teren propriu cu Baia Mare. Echipa din nordul tarii e la pamant: a pierdut toate meciurile jucate pana acum in mini-campionatul pentru promovare, trei la numar, si ar putea evolua cu juniorii in ultimele jocuri. Mioveniul vine sambata la Targoviste, sa se bata cu Chindia.

Sarbu a deschis scorul pentru oaspeti, in minutul 19. Popa a egalat dupa doar doua minute, iar Galan a adus gazdele in avantaj in prelungirile primei reprize. Dupa pauza nu s-a mai marcat niciun gol, asa ca argesenii au luat toate punctele. Debut bun pentru Eftimie Iordan, care are toate sansele sa conduca echipa pana la finalul sezonului.

Din pretendenta la promovare, Baia Mare a ajuns intr-o situatie delicata, ultima in play-off si cu mari probleme financiare. Pe final de paly-off, baimarenii ar putea chiar sa evolueze cu juniorii.