PRIMA PAGINĂ » SPORT » VICTORIE LA DUNĂRE

VICTORIE LA DUNĂRE

1 vizualizări

Chindia a castigat la Braila al treilea meci consecutiv in 2017, 2-0 cu Dacia Unirea, si s-a apropiat de podiumul Ligii a II-a. Liviu Mihai si Stoica au inscris golurile targovistenilor, in ultimul sfert de ora al partidei de la Dunare.

Chindia a obținut la Brăila a treia victorie consecutivă în meciurile jucate în 2017 și s-a apropiat de podiumul Ligii a II-a, anunțându-se o candidată interesantă în cursa pentru promovare. Pe o vreme rece și un gazon modest, Dacia Unirea și Chindia au oferit un fotbal plăcut celor 300 de spectatori care au venit în tribunele bătrânei și coloratei arene de la malul Dunării. Târgoviștea a început insistent și a stat minute bune aproape de buturile lui Olaru. După o serie de cornere, Honciu l-a întins pe goalkpeer-ul gazdelor la prima ocazie serioasă a roș-albaștrilor, in minutul 20. Brăila a replicat târziu, prin Moglan pe final de repriza, al cărui șut previzibil, din poziție de unu la unu cu Meilă, a fost reținut de portarul târgoviștean. Ritmul a scăzut după reluare, cu Chindia preferând arma contraatacului. Strategia a ținut, iar finalul a fost unul intens: Liviu Mihai a deschis scorul in minutul 76 cu un lob peste Olaru.