Autoritatiile sunt in alerta dupa ce ploile torentiale au provocat probleme in mai multe localitati din judetul Prahova. Acestea s-au aflat astazi pana la ora 11:30 sub cod rosu de ploi torentiale. Au fost inregistrate inundatii in localitatea Telega. „În localitatea Telega pompierii sunt prezenți pentru a interveni în cazul în care intervin probleme deosebite. Localnicii sunt sfătuiți de către pompieri să se adăpostească în Căminul Cultural din localitate, dacă sunt surprinși de apa de pe carosabil și nu pot ajunge la locuințe” au transmis reprezentanții ISU Prahova.