PRIMA PAGINĂ » SPORT » ASTRA MERGE BINE

ASTRA MERGE BINE

4 vizualizări

ASTRA GIURGIU – JUVENTUS BUCUREȘTI 2-0 (1-0)

Astra Giurgiu a invins nou-promovata Juventus Bucuresti cu scorul de 2-0 pe teren propriu, prologul etapei a 8-a a Ligii I.Juventus a fost condusă de pe banca tehnică de Marin Barbu, după demisia lui Daniel Oprița,iar gazdele sunt neînvinse de șase etape.Astra s-a impus prin golurile marcate de Claudiu Belu,in minutul 44) după o minge respinsă de portarul Pedro Mingote, și de francezul Anthony Le Tallec,in minutul 87, din centrarea fostului golgeter al Juventusului de Colentina,Bogdan Chipirliu,acum atacant la Giurgiu.Pentru Le Tallec a fost primul gol marcat în campionatul Ligii I.Juventus, care nu are nicio victorie în Liga I, a jucat în zece oameni din min. 77, când a fost eliminat Ivan Sesar.Astra a mai ratat o ocazie imensă de gol în min. 86, prin Filip Mrzljak, care a trimis în bară de la un metru, la o pasă ideală a lui Le Tallec.Gazdele raman neînvinse de șase etape ,avand trei victorii si trei egaluri,dar pentru oaspeti Liga I pare o palarie prea mare. A fost inlocuit antrenorul Daniel Oprita, insa nici el si nici Marin Barbu,zis Magiun nu au gasit calea spre goluri si prima victorie din noul sezon in elita, o premiera pentru echipa bucuresteana.