PRIMA PAGINĂ » SPORT » AU ÎNTORS … CA LA MIOVENI

AU ÎNTORS … CA LA MIOVENI

13 vizualizări

CHINDIA A REVENIT DE LA 0-1 LA PAUZĂ ȘI A CÂȘTIGAT AMICALUL DIN ARGEȘ

Chindia a castigat amicalul cu CS Mioveni, 2-1 pe terenul sintetic al echipei din Arges. Targovistenii au fost condusi la pauza, dar au intors in repriza a doua prin dubla lui Honciu.Chindia a castigat al doilea meci amical din 2017, in fata unei echipe bune, cu care e colega in Liga a II-a. Nila a deschis scorul dupa o jumatate de ora, pentru gazde, iar dambovitenii au revenit in mitanul secund, prin dubla lui Honciu.Chindia va sustine inca patru jocuri de verificare pana la reluarea campionatului, toate in deplasare. La Targoviste sau in imprejurimi nu exista un teren de antrenament care sa arate decent pe perioada iernii.Argesenii spun ca amicalul cu Chindia a fost un test de verificare reusit.