PRIMA PAGINĂ » SPORT » AVANTAJ CĂLĂRAȘI

AVANTAJ CĂLĂRAȘI

8 vizualizări

Dunarea Calarasi a castigat cu 3-1 mansa tur a barajului cu UTA Arad si e mare favorita la calificare. Cine castiga dubla joaca pentru Liga I cu FC Voluntari, pe 8 si 12 iunie.

Gazdele au inceput practic de la 1-0. Valentin Alexandru a inscris in minutul 4. Dunarea a avut doua bare, dar UTA a egalat prin Strătilă, cu două minute înainte de pauză. Tot Alexandru și-a adus echipa în avantaj, în finalul primei reprize. În partea a doua gazdele au forțat în dese rânduri desprinderea. Călărășenii au mai bifat o minge în bară, dar în minutul 80 Kanda a făcut 3-1 cu o execuție superbă. Meciul al doilea se joacă sâmbătă, de la ora 18.00, la Arad. Câștigătoarea dublei manșe va întâlni FC Voluntari în barajul de promovare/retrogradare din Liga I.