PRIMA PAGINĂ » SPORT » CAMPIOANA A BĂTUT IAR LA ALBA – VIDEO

CAMPIOANA A BĂTUT IAR LA ALBA – VIDEO

2 vizualizări

Campioana României la baschet feminin, CSM Târgoviște, a trecut cu bine peste deplasarea dificilă de la Alba Iulia. Echipa pregătită de Dan Fleșeriu s-a impus cu 84-61 la capătul unui joc pe care l-a controlat autoritar. Cu Chrissy Givens în zi de grație, Municipal și-a securizat victoria încă din prima repriză. La pauza mare, campioana avea un avantaj consistent, de 22 de puncte, 48-26. În final, Municipal n-a mai forțat, iar gazdele și-au trecut în cont sfertul al patrulea, cu un fragil 15-14. Campioana câștigă al treilea meci la rând, iar eșecurile cu Sepsi și ICIM au fost depășite.

Reporter: ionuț marin

Imagine: ionuț marin