PRIMA PAGINĂ » SPORT » DERBY DOAR ÎN TRIBUNE

DERBY DOAR ÎN TRIBUNE

6 vizualizări

Derby-ul dintre Steaua și Dinamo s-a ridicat la nivelul așteptărilor doar în tribune. 25.000 de fani ai Stelei și 2.000 ai câinilor roșii au venit sâmbătă în Ghencea, la clasicul României. Peluzele și tribunele au oferit un adevărat spectacol de lumină și culoare, mult peste ceea ce au arătat, în teren, jucătorii celor mai iubite echipe din România. Lovitura de începere a fost dată de Simona Halep, cunoscută fană a roș-albaștrilor, care a fost primită cu aplauze în Ghencea.

S-a terminat 1-1, cu mari emoții pentru trupa lui Reghecampf. Grigore a deschis scorul din penalty, în debutul reprizei secunde, iar Keșeru a egalat în penultimul minut al timpului regulamentar. Per ansamblu, o prestație sub așteptări a Stelei, pe fondul căreia Dinamo a scos un punct neașteptat.