PRIMA PAGINĂ » SPORT » DERBY DOAR PE HÂRTIE

DERBY DOAR PE HÂRTIE

de Andrei Oprescu
3 vizualizări

CSM Târgoviște s-a impus fără probleme la Alexandria, 73-53 după un meci pe care l-a controlat în totalitate. Dâmbovițencele și-au consolidat poziția a treia în clasamentul sezonului regulat, iar gazdele din Teleorman au suferit teribil, mai ales în primele trei sferturi ale jocului. Alexandria n-a mai opus rezistența din partida tur, consumată în toamnă la Târgoviște.

Oficialii vicecampioanei s-au declarat nemulțumiți de evoluțiile jucătoarelor introduse în sfertul patru. Kirberg și HutlaSsa au intrat pe finalul jocului de la Alexandria.

Fetele de la Târgoviște au avut doar o zi de pauză după victoria de la Alexandria. Luni au fost reluate antrenamentele, iar marți dimineață este programată plecarea spre Craiova, pentru restanța cu SCM.